Vývoj aplikací v PHP stejně jako jakýkoliv jiný vývoj bez kvalitních nástrojů není nijak jednoduchý ani rychlý. Jedna zapomenutá čárka nebo chybějící středník vás může stát několik minut hledání, uploadování na server (pokud neprozřetelně nepoužíváte interní vývojový server) a to nemluvíme o debugování. S VS.php se ale dostáváte na absolutně novou úroveň programování v PHP. A kdo mluví jen o programování …
VS.php je jednoznačně nejlepší nástroj na práci s PHP (a to nejen s PHP) a to nejen pro jednotlivce, ale stejně tak pro vývojové týmy. VS.php je Visual Studio pro PHP, a to doslovně.
Rozšíření pro Visual Studio i Standalone verze
Samotné VS.php je ve skutečnosti vysoce kvalitním rozšířením pro určitě nejlepší a nejznámější vývojové prostředí Visual Studio (verze 2005 i 2003) od Microsoftu. Tato integrace tak umožňuje pracovat s PHP zcela rovnocenně jako s ostatními jazyky ve Visual Studiu bez jakékoliv změn v návycích a využívat přitom všech dalších výhod komplexního prostředí Visual Studia (týmová práce, práce s databázemi, version control atd, viz. vlastnosti níže).
Samotná skutečnost je dokonce ještě lepší, protože od verze 2.1 je k dispozici i verze VS.php Standalone Edition pro lidi nevlastnící MSVS. Tato verze je postavená na IDE rozhraní Visual Studia 2005.
Excelentní podpora PHP, JS …
Místo rozplývání se nad jednotlivými vlastnostmi stačí určitě seznam vlastností VS.php a pár všeříkajících screenshotu:
Editor features
|
IDE features
|
Kdo pozorně čte, jistě se nemůže dočkat, až bude mít tenhle nástroj nainstalován na svém počítači. Při ceně 149$ za kompletní Standalone verzi či 99$ za plugin pro VS 2005 není ani nejmenší důvod váhat nekoupit.
A abych Vás ještě navnadil, „přeložím“ některé vlastnosti do češtiny .. k dispozici máte nejen skutečně online syntax checking pro PHP, JS, Smarty, CSS čí XML/XSL, ale i plně realtime intellisense nápovědu již při psaní názvu všech známých php funkcí včetně popisu parametrů funkce, přímo zázračná je funkce automatického formátování a to nejen při psaní, ale i přeformátování již napsaného kódu, jednoklikový přechod na include soubory, kontrola přítomnosti include souboru a pokud jste někdy debugovali ve VS, tak jednodušší už to nemůže být. Při debugování můžete krokovat provádění scriptu, nechávat si v okně Watch vypsat hodnoty kterékoliv proměnné atd. No a když mluvíme o interním vývojovém serveru, samozřejmě VS.php obsahuje i vnitřní instalaci Apache a PHP.
Dobrá investice
Jediné, co tedy potřebujete je místo na disku a rozhodnutí pro investici do VS.php. U nás se VS.php na PHP projektech jednoznačně osvědčilo.
- VS.php review on PHP Editors.com
- Stáhnout demoverzi VS.php Standalone Edition
- Zakoupit VS.php Standalone Edition
Poznámka: Chybí vám už jen podpora MySQL ve Visual Studiu (i VS.php)? Již příště vám ho doporučíme.
Ja pouzivam PDT, je zadarmo, postaveny na Eclipse, multiplatformni a nabizi vsechno co placeny VS.php
http://www.zend.com/pdt
PDT zrovna testuju a uvažuju, že na něj přejdu, protože PHPEclipse vypadá poněkud mrtvě.
Zároveň používám VS pro vývoj v C# a pokud můžu srovnávat tak Eclipse editor mi přijde výrazně lepší než ten co je ve Visual Studiu
Jáká z toho pro vás teče provize? 🙂
“VS.php je jednoznačně nejlepší nástroj na práci s PHP”
a už jste zkoušel Zend Stuio?:) Má vše, co popisujete, a spostu dalšího. Navíc má nepřekonatelnou nápovědu při vkládání tříd, kdy nabízí i třídy, které si programátor sám napsal v rámci projektu s ohledem na zapouzdření…
Na PHP jedine Zend Studio. VS s PHP pluginem jsem osobne zkousel a neni to ono.
Nejde jen o features, minimálně stejně důležitá je i použitelnost (jako u každého softwaru). Jak tak koukám na ten seznam, tak snad (snad, protože například “Xml/Xslt editor” může znamenat všelicos) všechno má i PHPEclipse, který mi vůbec nesedl a vrátil jsem se k Vimu. PDT jsem zkusil jednou ještě když se to jmenovalo PHP IDE a tehdy to nic moc neumělo.
Až budu mít někdy víc času určitě se pokusím VS.php vyzkoušet. A taky dám druhou šanci PDT a zkusím Zend Studio.
Re: LokoN, Filda, Ronnie:
Skúšal som tak Eclipse, ako aj Zend studio, ale ani jedno mi dostatočne nepadlo do rany. Minimálne tým, že nemám rád aplikácie postavené nad Javou namiesto klasického Win32.
Ale samozrejme, toto je len naše doporučenie. Pracujeme na viacerých projektoch v týmoch, pracuje sa nielen v PHP, ale výrazne napr. v NET. Ak získate určité návyky, nebude Vám pasovať hocaký editor. Všetko je to otázka zvyku a spôsobov, akým sa na projekte pracuje.
Nechcem rozpútavať flame, no po rokoch vo vývojí či už mám alebo nemám rád MS, Visual Studioje špička medzi IDE nástrojmi. A VS.php len doplnilo to, čo mu ešte chýbalo. A musím povedať, že veľmikvalitne doplnilo.
Skúšal som podobý free plugin, ktorý je súčasťou Phalangeru, je to len … nejaký odvar.
Re: Stepan:
Pôvodným účelom nebolo získavať žiadne provízie, článok vznikol skôr, sme však registrovaní na Regnow ako predajcovia našeho software a tak padol návrh vyskúšať provizný systém. Nakoniec, možno v niektorých budúcich článkoch napíšeme aj o skúsenostiach s ním. A samozrejme, aj takáto podpora od Vás pomáha získavať ďalšie skúsenosti.
Zrovna před chvílí jsem dopsal článek o PDT. Nevím, ale tvrdit, že Visual Studio s podporou pro PHP je nejlepší volba je poněkud přehnané.
Přemýšlím, že vyzkouším demoverzi, abych jen neplácal.
Zeptám se rovnou, jsem v demoverzi nějak omezen funkčností?
Jinak 150 kaček bych za to vážně nedal.
Jo a nejlepší nástroj je stejně Eclipse, ať si každý říká co chce 😀
Rozjel bych nějaký flamewar PDT Eclipse vs zbytek světa. 😀
Ta demoverze je omezená časově nebo omezením nějaké funkčnosti?
nevím, ale zá se mi, že nemá nic co byl neměl VIM a navíc funguje jen na jdnom OS, což je nevýhoda a ještě se za něho musí platit, navíc je to od MS, tak to nepůjde moc nastavovat a navíc umí jen pár jazyků, zatímco VIM umí nejspíš úplně všechny
Prave ste u mna skoncili hehe 🙂 Totalne zebracky PR clanok, totalna spodina a humus.
Ivane, nastesti to nikoho nezajima a pravdepodobne ani lidi ze softpae. Kdo chce tady vzdy najde zajimave informace narozdil od kopy jinych blogu. Kdo jen potrebuje vlozit link na svou ubohou inzertni stranku, ten ani necte o cem se pise. Ja byt softpae, tak uz te smazu 🙂
Softpae, trochu jste prestali psat, prace asi nedavala cas na clanky, ale doufam, ze dnes nastoupeny rytmus bude pokracovat. Uz se tesim na dalsi clanky!
Jobo
> nemám rád aplikácie postavené nad Javou namiesto klasického Win32
Vyzkoušejte Nusphere PHPEd – to je skutečně propracovaná záležitost a běží v nativním Win32.
Doporučuju lidem, co je nebaví číst české blogy ať čtou zahraniční knihy. Jinak k článku.. fujtaxl, zaprodanci!