K dispozici je FFlib.NET

Pokud jste doteď marně hledali dobré řešení pro váš video server, teď je jedno tady. Pro všechny vývojáře i tvůrce webových aplikací jsme uvolnili FFlib.NET.

FFlib.NET SolutionFFLib.NET je NET 2.0 knihovna založená na známém ffmpeg, která umožňuje snad zatím jako jediná konverzi video souboru včetně h264 (mp4) komprese a to vše bez použití ffmpeg command line aplikace, jak to využívaly ostatní podobné implementace, protože FFlib.NET obsahuje kompletní implementací ffmpegu v sobě.

Knihovna je napsána v C++ a obalená v managed C++ pro použití v NET aplikacích. Zdrojový kód je možné si za mírný poplatek stáhnout, samotné použití binární FFlib.NET je volné jak pro soukromé tak i pro komerční použití. Pro zájemce rádi poskytneme i podporu při implementaci.

Použití NET implementace bylo zvoleno z důvodu dosažení co nejlepší implementace video konverze na serveru. Použití s ASP.NET tak umožňuje vytvořit skutečně svižnou službu pro konverzi videa.

Aktuální verze je první alfa verze, která je plně funkční. Problém je zatím s použitím v multithreading módu, ale pracuje se i na vyřešení tohoto problému. Pokud nám to čas, váš zájem i dotace umožní, plánujeme vydat i verzi pro PHP jako PHP extension a klasickou C++ knihovnu. Doplnit bychom chtěli také podporu pro efekty jako watermarking apod. a synchronizovat kód na poslední verzi ffmpeg, aby bylo možné využívat vhooks. Zatím neváhejte a zkoušejte FFlib.NET.